Na prvenstvu Republike Srpske za poletarce, pionire i nade u karateu, koje je večeras završeno u Doboju, najveći uspjeh postigao je Karate klub "Hercegovac" iz Bileće, koji je osvojio 85 bodova i 37 medalja.

karatisti hercegovca najbolji na prvenstvu republike srpske u karate u doboju

Karatisti "Hercegovca" osvojili su 11 zlatnih, deset srebrnih i 16 bronzanih medalja.

Drugi je Karate klub "Tigar" iz Teslića sa 54 boda i 28 osvojenih medalja, među kojima devet zlatnih, 16 srebrnih i tri bronzane. Treće mjesto pripalo je Karate klubu "Sloga-Hemofarm" iz Doboja, koji je osvojio 50 bodova i 30 medalja, od kojih dvije zlatne, deset srebrnih i 18 bronzanih.

Na ovom prvenstvu učestvovalo je 28 klubova sa 317 takmičara, koji su se takmičili u katama i borbama u muškoj i ženskoj konkurenciji, pojedinačno i ekipno.

Organizator ovog sportskog događaja, koje je održano u Gradskoj sportskoj dvorani u Doboju, bio je Karate savez Republike Srpske, a domaćin i tehnički organizator dobojski Karate klub "Sloga-Hemofarm".

Vrhovni sudija prvenstva bio je Dragan Golić iz Ugljevika, a delegat Karate saveza Republike Srpske je Bojan Tadić iz Doboja.