Borac je u okviru 27. kola BH Telekom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Leotar sa visokih 5:0 na Gradskom stadionu u Banjoj Luci i tako se ponovo vratio na treću poziciju, koju im je danas za kratko preuzeo Olimpic nakon pobjede nad Slavijom u Istočnom Sarajevu.

leotar porazen u banjaluci 0-5

Banjalučani su furiozno krenuli, tako da su već u 1. minutu došli do vodstva. Pogodak je postigao Bilbija. Nekadašnji kapiten mlade reprezentacije se povrijedio u prvom poluvremenu, a zamijenio ga je Raščić, koji je pogodio za 2:0 u 43. minutu.

U finišu prvog poluvremena Borac je mogao do još golova, a prilike su imali Grahovac i Stokić, ipak na odmor se otišlo rezultatom 2:0. U drugom poluvremenu Banjalučani su uništili Leotar, a golove su postigli Zeljković u 73., Stokić u 85. i Subić u 87. minuti.