Borusija iz Dortmunda i Real iz Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

galatasaraj-real

Borusija u krajnje neizvjesnoj utakmici pobijedila Malagu 3:1. Oni su za nepuna dva minuta preokrenuli rezultat 1:2 u urnebesnih 3:2. Golove su dali Hoakin u 25. i Eliseua u 82. minutu za Malagu, odnosno Levandovski u 40., Reus u 91. i Felipe Santana u 93. minutu.

Real je večeras poražen od Galatasaraja 3:1, ali je kraljevski klub ipak prošao dalje. Sve je odlično krenulo za madridski klub, jer je Ronaldo golom u 8. minutu povisio ukupni rezultat na 4:0 (u Madridu je prošle sedmice rezultat bio 3:0). Međutim, u nastavku utakmice je potpuno razočarao. Prvo je Emanuel Ebue izjednačio u 57. minutu, a potom su Vesli Snajder u 71. i Didije Drogba u 72. minutu postavili končanih 3:1

Real je u posljednjih nekoliko minuta igrao bez isključenog Alvara Arbeloe.