Od večeras Trebinje ima jednog predstavnika manje u najelitnijim takmičenjima u BiH. Košarkaši "Svislajon Leotara", ni pored četiri uzastopne pobjede u Ligi za opstanak, nisu uspjeli da sačuvaju premijerligaški status, a od naredne sezone igraće u Prvoj ligi Republike Srpske.

leotar siroki

Trebinjci su večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Bregovima, u okviru posljednjeg, 10. kola Lige za opstanak, pobijedili ekipu "Širokog" iz Širokog Brijega rezultatom 78:77 (25:19, 14:22, 21:18, 18:18).

U prvih deset minuta meča ekipa Dražena Šegrta bolje se snašla na parketu. Već u drugoj četvrtini Leotar je stekao najveću prenost na utakmici - 27:19, ali do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli da pređu u vođstvo.

Nakon 20. minuta igre, na semaforu je stajalo 39:41.

Gosti su nastavili sa dobrom igrom i nakon pauze. U 23. minutu imali su prednost od 40:49. U razmaku od tri minuta Leotar je napravio seriju od 16:2, čime je pređao u vođstvo 56:51. Do kraja treće četvrtine košarkaši Leotara zadržali su minimalnu prednost od 60:59.

U posljednjih deset minuta utakmice, koja nije imala rezultatski značaj ni za jednu ekipu, viđena je izjednačena borba oba tima. U završnicu meča ušlo se sa rezultatom 76:76.

Širokobriježani su uspjeli da pređu u vođstvo iz slobodnog bacanja, ali je košarkaš Leotara Pelkić 15-ak sekundi prije kraja postigao koš za konačan rezultat 78:77, jer gosti nisu iskoristili posljednji napad.

Ekipa iz Trebinja ima isti broj bodova kao i ekipa "Mladosti" iz Mrkonjić Grada - 23, ali zbog lošijeg međusobnog skora "Leotar" prelazi u niži rang takmičenja.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Pelkić sa dabl-dabl učinkom od 18 koševa i 13 skokova, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Čolak sa 20 postignutih poena.

Trener "Leotara" Dražen Šegrt kazao je da su njegovi momci pokazali odličnu igru i da je svaka pobjeda dobra, pa iako je pirova.

"Stanje u klubu je teško. Mi ne igramo samo za klub, već za cijeli grad, ali se dostojanstveno nosimo sa situacijom", rekao je Šegrt, dodajući da do septembra slijedi borba uprave da se urade stvari koje nisu tokom ove sezone - da se, prvenstveno, nađu sponzori.

On je apelovao na sve strukture grada da pomognu košarkaškom klubu.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Aleksić 13, Pelkić 18, Mijović 18, Zelenović, Lužaić, Radmilović 10, Radović, Ninković, Milanović 4. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Široki": Soldo, Kastropil, Sušak 1, Čolak 20, Peršić, Zubac, Karačić 12, Čović, M. Drežnjak 17, D. Drežnjak 19, Batinić 8, Damjanović. Trener: Mladen Vušković.