Košarkašice "Trebinje 03" odigrale su Ligu mladih BiH U-16 i U-18 u Trebinju i imale polovičan učinak.

Zkk trebinje 03 (2)

Kadetkinje su izgubile od OKK "Feniks" iz Banjaluke rezultatom 51:66 (16:13, 14:13, 11:16, 10:24), a juniorke su savladale ŽKK "Mladi krajišnik" iz Banjaluke rezultatom 75:68 (17:15, 15:24, 18:20, 16:18).

Kadetkinje su dobro počele utakmicu. U prvoj četvrtini nametnule su igru koja im odgovra, a to je rezultiralo i konstantnim vođstvom. Drugih deset minuta nastavili su u tom ritmu tako da su i ovaj dio utakmice riješili u svoju korist.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 30:26.

U drugom poluvremenu dolazi do preokreta. Gošće preuzimaju inicijativu tako da je na kraju treće četvrtine na semaforu pisalo 41:42. Na taj način gošće su ušle u zadnjih deset minuta sa košem prednosti.

U zadnjoj četvrtini domaće igračice nisu imale snage, što su oskoristile Banjalučanke i ovu četvrtinu su dobiilesa 14 koševa razlike. Nakon 40 minuta igre semafor je pokazivao rezultat 51:66 za Feniks.

Kod ekipe "Trebinja 03" najefikasnija je bila Papović sa 19 koševa, a u redovima gostiju Zubac sa 24 koša.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 18, Mrdić, Miletić, Vučinić, Tomašević 2, Jokanović, Radovanović, Kraljević, Škrivan 12, Arsenić, Papović 19, Spahić. Trener: Milorad Nadaždin.

U konkurenciji juniorki Trebinjske "malene" su pobijedile ekipu "Mladog krajišnika", koja u svojim redovima ima nekoliko igračica koje igraju za prvi tim koji se takmiči u Premijer ligi BiH.

Od početka utakmice bile su u vođstvu. Na njima se vidjelo da su ušle u utakmicu riješene da dobiju ovaj meč i što su pokazivale svih 40 minuta.

Od početka meča Trebinjke su zaigrale dobro. Vodile su tokom cijele prve četvrtine i u drugih deset minuta se ušlo sa prednošću domaćina 17:15. U drugoj četvrtini igračice trenera Milorada Nadaždina nastavile su sa dobrom igrom i ovaj dio utakmice riješile u svoju korist sa 24:15.

Na odmor se otišlo sa 11 koševa razlike u korist Trebinjki 41:30.

U trećoj četvrtini gošće su pokušavale da smanje prednost, ali u tome nisu uspjele. Dobile su ovu četvrtinu sa 16:18 i u odlučujućih deset minuta otišlo se sa rezultatom 57:48.

Košarkašice iz Trebinja su dobro igrale sve do 37. minuta kada su gošće smanjile na dva koša razlike 63:61. U tim trenucima mnogi su strahovali za ishod utakmice. Ali i ovoga puta "malene" su pokazale da su najjače kad trebaju.

U "igri živaca" daleko bolje su odigrale od gošći, nije postojala nijedna izgubljena lopta za njih i na kraju su utakmicu priveli kraju i pobijedile 75:68.

Na licu trenera Milorada Nadaždina vidjela se radost, ali i tuga. Izgubljena je jedna, a dobijena druga utakmca.

"Igračice koje su podbacile u prvoj, odlično su odigrale ovu drugu utakmicu i ja im čestitam", rekao je Nadaždin.

U redovima domaćih sve su dale veliki doprinos pobjedi, a najjefikasnija je bila Kešeljević sa 19 i Jokanović sa 18 koševa, a u redovima gošći Milaković sa 20.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 19, Spahić, Miljanović 8, Milanović 10, Tomašević, Jokanović 18, Putica 9, Gordić, Šukić 9, Šapurić, Papović 2, Škrivan. Trener: Milorad Nadaždin.

U pauzi između utakmica u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji djevojčice iz ŽKK "Trebinje 03" godište 2004 i mlađe odigrale su prijateljsku utakmicu protiv svojih vršnjakinja OKK "Feniks" i pobijedile rezultatom 56:10.