Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju, u okviru 4. kola Lige 5 za opstanak, od ekipe "Bošnjaka" iz Hadžića rezultatom 74:85 (25:16, 14:20, 14:19, 21:30).

kosarka leotar bosnjak

Ovim porazom izabranici Radoslava Ivankovića ostali su prikovani za dno tabele. Iako su dobro počeli utakmicu, već nakon prvih deset minuta nisu uspjeli da zadrže tu igru i gosti su zasluženo slavili u Bregovima.

U prvoj četvrtini, serijom 11:0, Leotar je došao do prenosti od 22:11. Kraj prve četvrtine završen je prednošću Trebinjaca od devet koševa razlike - 25:16. U narednih deset minuta, domaćini su održavali prednost, ali u posljednjem minutu gosti su smanjili na 39:36.

Ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

U prvom poluvremenu u redovima Leotara istakao se Mijović, koji je dao 15 poena.

Tokom treće četvrtine igrači Leotara su ponovo pokušali da sačuvaju prednost stečenu u prvom poluvremenu, ali su gosti pred kraj ove četvrtine dolašli do izjednačenja - 53:53, da bi u posljednjih deset sekundi prešli u vođstvo - 53:55.

Posljednjih deset minuta gosti su iskoristili da povećaju prednost na četiri, šest pa devet poena. Domaćini su uspjeli da smanje na pet poena razlike, ali ekipa iz Hadžića ponovo je povećala prednost na 74:85.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Mijović sa 21 pogotkom, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Tuljković sa 18 koševa.

U Ligi za opstanak, Trebinjci su do sada poraženi i od "Mladosti" iz Mrkonjić Grada i od "Građanskog" iz Bijeljine.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Aleksić 11, Pelkić 9, Mijović 21, Zelenović, Lužaić 2, Radmilović, Radović 3, Fekete 15, Ninković, Milanović 13. Trener: Radoslav Ivanković.

KK "Bošnjak": Sarajlić 9, Branković, Damjanović 15, Petković, Tuljković 18, Dovadžija 17, Maksumić, Lulić 9, Mujić 7, Grosić 10, Keso, Ferhatbegović. Trener: Amir Rešidović.