Mladi džudisti "Leotara", Vidak Maljević u konkurenciji mlađih pionira do 60 kilograma i Igor Đurica kadet do 55 kilograma osvojili su prvo mjesto i titulu prvaka BiH na prvenstvu BiH za mlađe pionire i kadete, koje je je proteklog vikenda održano u Istočnom Sarajevu.

Dzudisti prvenstvo bih

U konkurenciji od 400 takmičara iz 70 klubova, džudisti Leotara su osvojili ukupno šest medalja i to dvije zlatne i četiri bronzane.

Bronzane medalje osvojili su mlađi pionir Ivan Ćuzulan i kadeti Lazar Milić, Nikolija Brborić i Božidar Vučurević.

Osvajači medalja za kadete plasirali su se na balkansko prvenstvo koje će biti održano u Turskoj u junu.

Početkom aprila džudiste Leotara očekuje republičko i državno prvenstvo u konkurenciji juniora i starijih pionira.