U trećoj utakmici polufinalnog doigravanja za prvaka Republike Srpske u košarci, ŽKK “Trebinje 03“ poražen je večeras u Trebinju od ŽKK „Kozara“ iz Gradiške rezultatom 57:74 (8:23, 11:20, 20:22, 18:9).

Zkk trebinje 03

Majstorica nije opravdala očekivanja trebinjskih ljubitelja košarke.

„Malene“ su u susret ušle nesigurno i to se vidjelo na početku utakmice, koja je bila izjednačena samo u prvih sedam minuta, a nakon toga gošće su preuzele inicijativu i vođstvo ne ispuštaju do kraja meča.

U prvih deset minuta Trebinjke su dale samo osam koševa, a primile 23, tako da je nakon prve četvrtine Kozara vodila sa 15 koševa razlike.

U drugoj četvrtini gošće su održavale ritam, a domaće igračice im se nisu mogle suprotstaviti.

Na odmor se otišlo rezultatom 19:43.

U drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo. Domaće igračice puno su griješile i osjećao se pritisak na njihovim leđima, a igračice iz Gradiške svaku grešku „malenih“ su koristile da povećaju razliku.

U zadnjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 39:65.

Trebinjke su postigle 18 koševa koliko su postigle u prvom poluvremenu i riješile ovaj period utakmice u svoju korist sa 9 koševa razlike.

Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 57:74.

Ovom pobjedom u finale za prvaka Republike Srpske plasirala se „Kozara“.

ŽKK „Trebinje 03“: Kešeljević 15, Gudelj 9, Miljanović 8, Milanović 2, Tomašević 2, Jokanović 10, Dostinić, Škrivan 2, Šukić 3, Putica 2, Papović 2, A. Kovačević 2. Trener: M. Nadaždin.

ŽKK „Kozara“: S. Škrbić 17, Toljagić, M. Škrbić 12, Ilić 27, Trninić 6, Gagić 12, Ivaštanin, M. Kovačević. Trener: M. Trivunović.