U 6. kolu Prve lige Republike Srpske za žene ŽKK "Trebinje 03" pobijedio je ŽKK "Mladost" iz Prijedora rezultatom 83:42 (26:2, 16:5, 29:14, 12:21).

zkk trebinje 03 mladost

Trebinjke su ovaj meč kao domaćini odigrale u Bileći.

Već u prvoj četvrtini vidjela se razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe. "Malene" su bile ubjedljive i tek na kraju prvih 10 minuta gošće su postigle prve koševe.

U drugoj četvrtini nastavila se dominacija igračica Milorada Nadaždina koje su i ovu četvrtinu dobile sa 16:5.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 42:7.

U toku treće četvrtine narasla je razlika na plus 50 u korist Trebinjki - 71:21 tako da su parket izašle djevojke koje su imale manju minutažu.

To koriste gošće i zadnju četvrtinu dobijaju rezultatom 12:21.

Mlade igračice pokazale su da se može na njih ozbiljno računati samo im treba iskustva, što će se steći kroz veći broj utakmica.

Ovom pobjedom Trebinje 03 u polufinale doigravanja za prvaka Republike Srpske igraće protiv ŽKK "Kozara" iz Gradiške, a prednost domaćeg terena imaju igračice Milorada Nadažduna.

Polufinale se igra na dvije dobijene utakmice, a prva će se odigrati 11. marta u Trebinju.

ŽKK "Trebinje 03": Radovanović, Gordić 5, Kešeljević 13, Milanović 14, Tomašević 3, Putica 12, Dostinić 10, Skočajić 11, Šukić 2, Šapurić 7, Papović 2, Trklja 4

ŽKK "Mladost": Papak 2, Knežević 9, Kralj, Kovač 7, Dukić 4, Prodanić, Mijatović 2, Đurđević 18.