U 4. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci za žene u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" ŽKK "Trebinje 03" pobijedio je ŽKK "Kozara" Gradiška rezultatom 69:50, po četvrtinama (17:12, 24:10, 12:15, 16:13).

Zkk trebinje 03 seniorke

Ova utakmica bila je derbi kola i prvenstva i "malene" su lakše nego što se očekivalo pobijedile protivnika sa kojima su do ove utakmice dijelile prvo mjesto.

Gošće su parirale igračicama trenera Milorada Nadaždina samo do 7. minuta prve četvrtine i do rezultata 12:12.

Nakon toga domaće prave seriju 5:0 i poslije deset minuta na semaforu je stajalo 17:12.

U drugoj četvrtini Trebinjke su zaigrale daleko bolje i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 41:22.

U drugom poluvremenu domaće igračice su održavale stečenu prednost iz prvih 20 minuta i na kraju utakmice rezultat je glasio 69:50.

"Odigrali smo onako kako smo trebali i zadovoljan sam igrom. Pojačani smo sa Skočajić i nadam se da će moja ekipa iz  utakmice u utakmicu igrati sve bolje", rekao je trener Milorad Nadaždin.

Nakon ovog kola Trebinjke se nalaze na prvom mjestu sa 7 bodova.

ŽKK "Trebinje 03": Radovanović, Kešeljević 15, Miljanović, Milanović 8, Tomašević, Jokanović, Dostinić 7, Skočajić 6, Gudelj 25, Putica 3, Papović 2, Kovačević 3.

ŽKK "Kozara": S: Škrbić 12, M. Škrbić 6, Popović 13, Bjelić, Šarić, Trninić 8, Palija 2, Novak, Orašanin 9, Gvozderac.

Lijepo košarkaško veče na poluvremenu utakmice uljepšano je predstavljanjem publici kadetskih i juniorskih prvakinja, te pionirskih vicešampiona Republike Srpske koje su se u proteklih 15 dana okitile medaljama na finalnim turnirima.