U prvoj prijateljskoj utakmici u toku priprema za nastavak proljetnog dijela prvenstva Republike Srpske u rukometu RK "Leotar" sinoć je u dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio RK "Budvanska rivijera" iz Budve rezultatom 33:32 (16:18).

rk leotar budvanska rivijera

Nakon dvadeset dana priprema Trebinjci su dočekali prvaka Crne gore koji u osam kola crnogorskog šampionata ne zna za poraz.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i bili su u vođstvu sve do 12. minuta (6:5). Tada gosti izjednačuju rezultat i prelaze u vođstvo kojeg čuvaju sve do kraja prvog poluvremena. Nakon trideset minuta na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od dva gola 18:20.

U drugom poluvremenu gosti igraju daleko bolje i dolaze u vođstvo od pet golova razlike 18:23 i 21:26 u 45. minutu. Tada na scenu stupa golman domaćih Budović koji brani dva sedmerca i nekoliko gostujućih šuteva i to daje vjetar u leđima igračima Dragiše Koraćevića, tako da domaćini u 54. minutu dolaze do izjednačenja 28:28.

Nakon toga postižu još dva pogotka i dolaze u prednost od 30:28. Kapor minut prije kraja postiže pogodak za 33:31. Gosti smanjuju na gol razlike i imali su zadnji napad, ali ga nisu iskoristili.

Kraj utakmice Trebinjci su dočekali raširenih ruku jer su pobijedili 33:32.

Ovu utakmicu Leotar je igrao bez standarnih prvotimaca Savovića i Milojevića.

Nakon utakmice trener Dragiša Koraćević rekao je da su njegovi igrači odigrali odgovorno.

"Od samog početka smo krenuli kako treba i čitava utakmica je bila u "egalu". Mislim da će to do početka prvenstva biti sve bolje i bolje", zaključio je Koraćević.

RK "Leotar": Budović, Petković, Bojović, Draganić 4, Tabaković 1, Pervan 5, Kapor 3, Inić 5, Kolovrat 8, Spaić, Uljarević 3, Ninković 4, Šegrt, Komnenović, Vukajlović, Tasovac. Trener: Dragiša Koraćević.

RK "Budvanska rivijera": Mandić 5, Lakić 4, Zeković 1, Osmajić 3, Bulajić 4, Đodić 4, Danić 3, Suknović 3, Lacmanović 5, Perišić, Novaković, Bajčeta, Cvetković, Knežević. Trener : Brano Božović.