U Trebinju je održan polufinalni turnir prvenstva Republike Srpske u košarci za kadete (uzrast ispod 16 godina) na kome je KK "Svislajon Leotar" izborio plasman na finalni turnir.

svislajon leotar kadeti

U konkurenciji četiri ekipe - KK "10. avgust" iz Vlasenice, KK "Varda HE" iz Višegrada, KK "Budućnost BN" iz Bijeljine, Trebinjci su ostvarili dvije pobjede i tako zajedno sa Bijeljincima idu na završni turnir.

U prvoj utakmici ekipa Leotara pobijedila je vršnjake iz Višegrada 79:38 ( 29:12, 17:9, 14:8, 19:9). To je bila utakmica u kojoj su momci Radoslava Ivanovića već nakon prvog poluvremena imali 25 koševa razlike.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaćih za konačni rezultat 79:38.

U drugoj utakmici kadeti Svislajon Leotara su pobijedili ekipu "10. avgusta" rezultatom 76:46 (34:20, 12:12, 19:7, 11:7). Vlaseničani su parirali Trebinjcima samo u drugoj četvrtini koja je završila neriješenim rezultatom 12:12.

U ostale tri četvrtine domaći su bili dominantni u svim segmentima igre za konačnih 76:46.

Pošto je i ekipa KK "Budućnost BN" imala dvije pobjede, Bijeljinci su uputili molbu KSRS da se ne odigra treća utakmica jer nema takmičarski značaj i zbog smanjenja troškova s čime se složila i uprava Svislajon Leotara.

Datum i mjesto odigravanja finalnog turnira biće saopšten naknadno.

KK "Svislajon Leotar": Fržović 30, Runjevac 34, Vuković 4, Gobović 19, Bonjašić 22, Tadić 2, Lambeta 5, Marić 2, Ilić, Dučić 9, Prstojević 25, Kurilić 3. Trener Radoslav Ivanković, pomoćnici Petar Đurić, Milan Komar i Dražen Šegrt.