U 12. kolu Prvenstva BiH za košarkaše večeras je u dvorani "Miloš Mrdić" KK "Svislajon Leotar" pobijedio OKK "Spars" iz Sarajeva rezultatom 80:70 (21:13, 15:21, 19:17, 25:19).

leotar spars

Zbog značaja utakmice, meč je bio sa dosta oscilacija u igri obje ekipe, ali su na kraju domaći igrači zaslužili pobjedu koja je na kraju iznosila deset poena.

Gosti su dobro počeli utakmicu i sve do osmog minuta bili su u prednosti. Tada su domaći izjednačili na 11:11 i prave seriju 10:3, tako da je rezultat prvih deset minuta bio 21:13.

U drugoj četvrtini opet preokret gostiju, jer Leotar sve do sredine četvrtine nije dao koš tako da gosti smanjuju rezultat i na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od dva koša razlike - 36:34.

U trećoj četvrtini razlika je ponovo iznosila dva koša razlike da bi tri sekunde prije kraja treće četvrtine večeras odlični Ninković trojkom povećao vođstvo na 55:51.

Na početku zadnje četvrtine domaći dodaju "gas" i dolaze do prednosti od 10 koševa - 61:51. Pri rezultatu 65:58 trener gostiju Marko Trbić dobija drugu tehničku grešku tako da je odstranjen sa terena.

U 38. minutu na semaforu je pisalo 73:60 i to je bila najveća prednost na utakmici. Tada se vidjelo da će bodovi ostati u Trebinju. Kraj utakmice domaći igrači su dočekali sa uzdignutim rukama jer je pobijeđena veoma neugodna ekipa iz Sarajeva rezultatom 80:70.

U redovima Leotar dvocifreni su bili Aleksić sa 13, Ninkovič sa 21 košem i odlični Pelkić sa dabl učinkom od 12 skokova i 24 koša, dok je u redovima gostiju Jovanović postigao 31 koš.

Nakon utakmice trener Radoslav Ninković je rekao da su njegovi igrači odlično odigrali drugo poluvrijeme, što je donijelu i nova dva boda.

"Rotacije u igri dosta utiču na rezultat tako da igrači koji ulaze sa klupe trenutno ne mogu vjerovatno da odgovore našim zahtjevima, ali se nadam da će u nastavku biti sve bolje", naveo je Ivanković

Nakon 12 kola Trebinjci imaju pet pobjeda.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Stevanović, Aleksić 13, Pelkić 24, Mijović 6, Zelenović Lužaić 2, Radmilović 6, Radović, Fekete 9, Ninković 21, Milanović. Trener Radoslav Ivanković.

OKK "Spars": Zahiragić 2, Jovanović 31, Micić Biberović, Babović, Manjfagić 9, Reljić 4, Stepanović 2, Pupović 6, Bašić 6, Durmo 10, Pirić. Trener Marko Trbić.