U zaostaloj utakmici 10. kola Lige 10 za košarkaše, KK "Svislajon Leotar" pobijedio je večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju ekipu "Zrinjskog" iz Mostara rezultatom 78:59.

kk-leotar-siroki-prijateljska-utakmica

Trebinjci su već u prvoj četvrtini poslali poruku da je pobjeda njihov imperativ. Poslije prvih deset minuta rezultat je bio 17:9 za Leotar.

Dobra igra domaćina nastavljena je i u drugoj četvrtini, koju su košarkaši Leotara dobili 20:13. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 37:22.

I u nastavku utakmice odlična igra izabranika Radoslava Ivankovića. Treću četvrtinu Trebinjcu su dobili sa 24:17, dok je posljednjih deset minuta pripalo ekipi Zrinjskog, a rezultat je bio 17:20.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Pelkić sa 23 poena, dok je kod Mostaraca bolji od ostalih bio Knežević sa 19 postignutih koševa.

Leotaru je ovo četvrta pobjeda kojom je pobjegao sa dna tabele i povećao šanse u borbi za opstanak.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Ignjatić, Aleksić, Pelkić, Mijović, Zelenović, Lužaić, Radmilović, Radović, Fekete, Ninković, Milanović.

KK "Zrinjski": Petrić, Knežević, Gilja, Zovko, Princ, Kuzman, Golemac, D. Zovko, Barac, Begić, Brumit, Smadan.