U 7. kolu Prvenstva BiH za muškarce liga 10 KK "Svislajon Leotar" poražen je sinoć u Trebinju od ekipe KK "Sloboda" iz Tuzle rezultatom 66:74 (16:15, 19:21, 14:13, 17:25).

leotar-sloboda

Ovo je prvi poraz Trebinjcima u ovogodišnjem prvenstvu pred domaćom publikom, a treći uzastopno.

U prvom poluvremenu je bila izjednačena utakmica u kojoj su se ekipe non-stop mijenjale u vođstvu. Tako je u 5. minutu rezultat bio 6:4, da bi na kraju prvih deset minuta na semaforu stajalo 16:14.

U drugoj četvrtini nastavilo se sa neizvjesnom borbom i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju 35:36.

U trećoj četvrtini bolje su se snašli gosti. Tako su u 25. minutu imali najveću prednost od osam koševa, ali u posljednjem minutu domaći zaostatak stižu i u zadnjih deset minuta ulazi se sa 49:49.

Odlučujuću četvrtu četvrtinu domaći su odlično počeli i poveli 51:49, ali gosti serijom 0:10 dolaze do vođstva od 51:59 i tu prednost održali su do kraja utakmice.

U redovima domaćih najviše koševa postigao je Lužaić 15, Pelkić 14, a Đurasović 13 koševa, dok je u redovima gostiju najviše koševa postigao Hasandić i to 18.

Nakon 7 kola Trebinjci imaju dvije pobjede i pet poraza.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Batinić, Aleksić 7, Pelkić 14, Mijović, Đurasović 13, Lužaić 15, Radmilović 10, Radović, Fekete 5, Ninković 2, Milanović. Trener: Radoslav Ivanković.

KK "Sloboda": Pilavdžić, Jakupović, Hasandić 18, Rikalo 8, Braun, Latifagić 12, Dželetović 4, Dumić 15, Ćerkezović, Muratović 10, Petrov 4, Ahmedović 2. Trener: Velimir Gašić.