Košarkaši "Svislajon Leotara" odigrali u dvorani "Skenderija" u Sarajevu utakmicu trećeg kola Lige 10 protiv KK "Sparsi" i izgubili rezultatom 70:63 (19:20, 13:12, 19:18, 19:13).

kk-leotar-kk-teodo-1

Leotar je bio u zastatku sve do sedmog minuta, kada je poveo sa 13:15 i tu prednost zadržao do kraja prve četvrtine. U narednih deset minuta gosti su sve do 17. minuta imali prednost od šest koševa - 24:30. Ipak, na odmor se otišlo sa poenom prednošći za domaćine.

Od početka drugog poluvremena, domaćini su preuzeli vođstvo i Trebinjci su samo na kratko poveli u 30. minutu sa 49:50, ali u posljednju četvrtinu ušli su sa prednošču domaćih 51:50.

Izjednačena borba na terenu vodila se sve do 35. minuta, kada Leotar dolazi do vođstva 56:57, ali nakon toda domaćini su napravili seriju od 6:0 i rezultat je 63:57. Tu razliku su zadržali do kraja.

U redovima  domaćih najefikasniji je bio Zahirahić sa 20 poena, dok je kod Leotara bolji od ostalih bio Đurasović sa, takođe, 20 koševa.

KK "Sparsi": Zahiragić 20, Durmo 8, Micić 3, Sokolović 13, Bocić, Babović, Manjfagić 4, Reljić 7, Stefanović, Bašić 2, Pirić, Duković 13. Trener: Marko Trbić.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Radović, Aleksić 8, Pelkić 7, Mijović 3, Đurasović 20, Lužaić 3, Radmilović 12, Milanović, Batinić, Ninkovič 10, Nikolić. Trener: Radoslav Ivanković.