U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak Premijer lige BiH u košarci, košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od HKK "Široki" iz Širokog Brijega rezultatom 65:66, po četvrtinama (17:24, 21:5, 13:19, 14:18).

kk-leotar-siroki-prijateljska-utakmica

Gosti su bolje zaigrali od početka meča, tako da su prvu četvrtinu dobili reziltatom 17:24. U drugih deset minuta domaćini su odigrali dobro i čvrsto u odbrani, a imali su i dobar šut tako da su u 15. minutu došli u vođstvo 26:25. Do kraja prvog poluvremena Leotar je povećao vođstvo, te se na odmor otišlo sa 38:29.

U trećoj četvrtini gosti su bili uspješniji i dobili su je sa šest koševa razlike, tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 51:48.

Domaćini su vodili sve do 34. minuta, kada gosti dolaze u vođstvo 53:54 i drže ga sve do 15 sekundi prije kraja, kada Ninković trojkom izjednačuje rezultast na 65:65.

Nakon toga dosuđena su dva slobodna bacanja za goste od kojih su jedno iskoristili.

U zadnjih desetakak sekunda domaćini ne koriste posljednji napad, tako da gosti slave minimalnu pobjedu 65:66.

U redovima Leotara najefikasniji je bio Ninković sa 13, te Lužaić i Aleksić sa po 12 pogodaka, dok je u redovima gostiju najviše koševa postiga Amerikanac Braun 16.

Trener Trebinjaca Radoslav Ivanković kazao je poslije utakmice da očekuje tešku borbu za opstanak u Premijer ligi, ali da njegova ekipa ulazi spremna i da se svakoj ekipi u Ligi 10 mogu suprotstaviti.

KK "Svislajon Leotar": Kovačević, Radović, Aleksić 12, Pelkić 10, Mijović, Batinić, Lužaić 12, Radmilović 8, Milanović, Ninković 13, Nikolić 4, Đurasović 6. Trener: Radoslav Ivanković.

HKK "Široki": Naletilić 14, Soldo, Batinić, Sušak Đugum 14, Zadro 3, Čolak, Zubac, Čović, Karačić 14, Braun 16, Drežnjak 5. Trener: Romeo Bilinovac.

Prvenstvo u Premijer ligi počinje narednog vikenda.