U prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", košarkaši "Svislajon Leotara" izgubili su od KK "Teodo" iz Tivta rezultatom 61:70 po četvrtinama (20:20, 14:17, 11:20, 16:13).

kk-leotar-kk-teodo-1

Sve 16. minuta na terenu je viđena izjednačena igra, kada su se ekipe smjenjivale u minimalnom vođstvu, ali od tada gosti dolaze do najveće prednosti - plus osam.

Domaći su, do kraja prvog poluvremena, zaigrali bolje i smanjili su zaostatak tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 34:37.

Na početku drugog dijela gosti su poveli sa desetak koševa razlike, i uspjeli su da je održe sve do kraja utakmice. Najveća prednost bila je u 39. minutu 57:70, ali domaći igrači su napravili mini seriju 4:0 tako da je krajnji rezultat na semaforu bio 61:70.

I na ovoj utakmici vidjelo se da Leotaru nedostaje igrač na poziciji pet, a trener Radoslav Ivanković poslije utakmice je rekao da njegova ekipa ima veliki problem sa skokom u odbrani i da je neophodan jedan igrač na poziciji centra.

"Ostalo je još petnaest dana do početka prvenstva i nadam se da će nam to biti dovoljno da se uigramo do prve utakmice", kazao je Ivanković.

U redovima Leotara najefikasniji je bio Božo Đurasović sa 18 poena, a kod gostiju Marojević sa 19.

KK "Leotar": Batinić, Lužaić 6, Aleksić 10, Pelkić 7, Mijović 2, Zelenović, Radović, Radmilović 12, Milanović, Ninković 2, Nikolić 4, Đurasivić 18. Trener Radoslav Ivanković.

KK "Teodo": Radonjić 10, Bakić 2, Kusovac 12, Vučurević 12, Stanojević 9, Anđelić, Šajin 4, Danilović, Marojević 19, Đurišić 2, Kaluđerović, Šarić. Trener: Miodrag Kadija.