Rukometašice "Leotara" su odigrale posljednju kontrolnu utakmicu pred nastupajuću sezonu u Premijer ligi BiH protiv ekipe Dubrovnika i pobijedile rezultatom 30:18.

zrk leotar

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj borbi dva ravnopravna partnera te je i rezultat na poluvremenu glasio 11:10 za Leotar.

U drugom poluvremenu Leotar je promijenio odbranu i dubokom formacijom prisilio je Dubrovčanke na veći broj grešaka nakon kojih je proradila Leova kontra sa izvanrednom Perotićevom i sestrama Jegdić.

Nakon desetak minuta drugog dijela igre rezultat je bio ubjedljiv u korist domaće ekipe pa se ukazala prilika da i mlađi kadar pokaže svoje znanje.

Mlade igračice, željne dokazivanja, znalački su iskoristile šansu i zalaganjem i srčanom igrom uspjele su da održe povoljan rezultat do kraja susreta.

Za svega tri dana Leotar očekuje debi u Premijer ligi u kome gostuje kod renomirane ekipe Ilidže.

Utakmica se igra u petak. 22.9. U Sportskom centru u Ilidži sa početkom u 18.30 sati.