Rukometašice "Leotara" odigrale su u Dubrovniku protiv istoimene ekipe utakmicu u Amaterskoj regionalnoj ligi /ARL/ i pobijedile rezultatom 23:25 (12:16).

zrk leotar

Domaće igračice vodile su samo na početku utakmice do rezultata 5:4. Nakon toga gošće prelaze u vođstvo i pri kraju prvog poluvremena imale su i najveću prednost 9:16. Na odmor sa otišlo pri rezultatu 12:16.

U drugom poluvremenu igračice Zdravka Komnenovića nastavile su sa dobrom igrom i slave sa 23:25.

Najviše pogodaka u redovima Leotara postigle su Perotić 10 i Boro 8.

Leotar nakon ove utakmice ima 12 bodova i zauzima treće mjesto, dok su Dubrovčanke ostale na četvrtom mjestu sa sedam bodova.

Ove kalendarske godine ŽRK Dubrovnik je stekao pravo da igra u drugoj ligi Hrvatske, a ŽRK Leotar u Premijer ligi BiH.

ŽRK "Dubrovnik": Menalo, Pandža, Varella 9, Čolaković 1, Papić, Vatović, Previšić 3, Prkačin, Radulović, Župan, Kurtela 1, Orašinović 9. Trener: Ante Dropuljić.

ŽRK "Leotar": Begenišić. Boro 8, Jegdić 2, Anđušić 5, Perotić 10, Janković, Pravica, Sekulović, Crnogorac, Ubiparip, Mucović, Kuraica. Trener: Zdravko Komnenović.

Odigrana je utakmica u ARL - 2000. godište između istih protivnika u kome su domaće igračice slavile 30:23. Dubrovčanke su vodile tokom cijele utakmice, a jedino izjednačenje bilo je pri rezultatu 1:1. Najveća prednost bila je sedam pogodaka. Sa tom razlikom završena je ova utakmica.

ŽRK "Dubrovnik" Benić 11, Prkačin 3, Gabrieri 4, Dabelić 2, Kurtela, Majer 2, Papić 7, Previšić 1, Radulović. Trener: Ante Dropuljić.

ŽRK "Leotar": Begenišić, Sekulović 3, Crnogorac 4, Ubiparip 4, Mucović 4, Kuraica 3, Redžo, Brkan, Zubac, Gaćina 5, Mastilović, Ratković, Kraljević. Trener: Zdravko Komnenović.

Nakon ove utakmice ŽRK Leotar ima osam bodova, a ŽRK Dubrovnik četiri.