Srpski fudbaler Mijat Gaćinović donio je sinoć Ajntrahtu izjednačenje protiv Nirnberga u baražu za popunu Bundeslige.

Mijat Gacinovic Ajntraht Frankfurt

Meč se završio 1:1, a igrači tima iz Frankfurta postigli su oba gola, pošto je pogodak za Nirnberg postigao kapiten Ajntrahta Marko Rus.

Defanzivac Ajntrahta imao je prilično buran dan. On je bio pozitivan na doping testu, zbog čega ga je klub poslao na ljekarski pregled, na kome je utvrđeno da ima “ozbiljan oblik tumora”.

Rus je ipak odlučio da igra. On je u 42. minutu poslije centaršuta zakačio loptu i poslao je u svoju mrežu.

Ajntraht je bio vrlo dominantan, stvarao je šanse i napadao, što se konačno isplatilo u 65. minutu, kada je Mijat Gaćinović iz šesnaesterca šutirao i izjednačio.

Prihvatio je loptu u kaznenom prostoru i iskorisio slobodan prostor oko sebe da zakuca loptu u donji lijevi ugao.

Revanš meč je na programu u ponedjeljak.