U 9. kolu Lige 6 za prvaka BiH u košarci, KK "Svislajon Leotar" večeras je u dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Široki" rezultatom 65:52, po četvrtinama (28:14, 15:11, 12:12, 10:15). Ovo je četvrta pobjeda Trebinjaca u ovoj ligi i večerašnjom pobjedom izborili su plasman u plej-of za prvaka BiH poslije 12 godina.

leotar siroki liga6

Gosti su poveli sa 0:2, 7:9, ali već u 5. minutu Leotar prelazi u vođstvo 14:12, pravi seriju 14:0 i do kraja utakmice nije ispuštao prednost. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 28:14. U drugoj četvrtini Leotar nastavlja sa dobrom igrom, te se na odmor otišlo sa rezultatom 43:25.

U trećoj četvrtini domaći dolaze do najveće prednosti od 22 koša razlike 51:29. Do kraja utakmice gosti su smanjili prednost domaćina na podnošljivih minus 13 - 65:52.

Kod Trebinjaca dvojica košarkaša su imala dvocifren koš učinak i to Šakotić sa 16 i Pelkić sa 15 koševa, a u redovima gostiju najbolji su bili Čorić sa 20 i Kovačević sa 11 postignutih poena.

U narednom kolu Leotar gostuje u Aleksandrovcu kod ekipe Igokee.

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić 2, Aleksić 8, Pelkić 15, Mijović 2, Srđan Milanović 5, Rikalo 4, Đurasović 7, Mile Milanović, Sudžum 2, Ninković 4, Šakotić 16. Trener: Dragoljub Vidačić.

KK "Široki": Mikulić, Vranješ 6, Šušak, Čorić 20, Prskalo 2, Zadro 2, Čolak 7, Zubac, Kovačević 11, Karačić 4, Drežnjak, Damjanović. Trener: Damir Mujanović.