U pretposljednjem 21. kolu Lige 12 košarkaši "Svislajon Leotar" pobijedili su večeras KK "Građanski" iz Bijeljine rezultatom 81:66, po četvrtinama 21:14, 14:19, 25:201, 21:13.

kk leotar gradjanski

Večeras se vidjelo da je najteže igrati unaprijed dobijene utakmice, a uz to pauza od petnaest dana doprinijela je igri domaćina.

Trebinjci su dobro počeli utakmicu. Vodili su tokom prvih deset minuta. Ali u drugoj četvrtini gosti su stigli do prvog vođstva u 16. minutu pri rezultatu 25:26, i do kraja prvog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Ipak, bolje su se snašli igrači trenera Dragoljuba Vidačića i na odmor se otišlo sa rezuzltatom 35:33.

Početkom treće četvrtine domaćini su zaigrali bolje i stvorili razliku od deset poena, da bi u zadnjoj četvrtini tu prednost povećali na 15 poena.

U posljednjem kolu Prve košarkaške lige BiH Leotar gostuje u Širokom Brijegu protiv ekipe "Širokog".

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić 2, Aleksić 5, Pelkić 6, Mijović 2, Milanović 2, Rikalo 9, Đurasović 14, Radenković 15, Sudžum 4, Ninković 2, Šakotić 20. Trener: Dragoljub Vidačić.

KK "Građanski": Šarić, Janjušević 25, Radovanović 3, Kolaković 2, Erkić 8, Milošević 4, Vasilić, Trikić 14, Mičić, Svitlica 7. Trener: Sabahudin Bašović.