Košarkaši "Svislajon Leotara" ispraćeni su večeras gromoglasnim aplauzom oko hiljadu prisutnih gledalaca jer su u 19. kolu Lige 12 savladali ekipu OKK "Spars" iz Sarajeva rezultatom 69:56 po četvrtinama (20:21, 12:10, 17:14, 20:11). Bila je to četvrta pobjeda u nizu u kojem su savladani lideri na tabeli Kakanj i Spars.

leotar spars liga 12

Početak utakmice pokazao je da će to biti izjednačena borba. Igralo se koš za koš tako da ni jedna ekipa nije imala veliku prednost. U ovoj četvrtini postignuto je i najviše koševa - 41 od ukupno 125.

Za prvih pet minuta druge četvrtine košarkaši Leotara postigli su dva, gosti tri koša, tako da su bili u vođstvu od 22:24, ali se na odmor otišlo prednošću domaćina rezuzltatom 32:31.

U trećoj četvrtini igrači Dragoljuba Vidačića odigrali su daleko bolje i ovaj period su dobili rezultatom 1 :14, tako da se u zadnju četvrtinu ušlo sa rezultatom 49:45.

Posljednjih deset minuta bilo je za pamćenje. Bilo je tu prelijepih akcija, zakucavanja Pelkića, pa je u 36. minutu rezultat bio 57:47 - do tada najveća razlika, ali samo dva minuta kasnije bilo je 67:49. U tom periodu svi su uživali u odličnij igri domaćina. Do kraja su gosti uspjeli samo smanjiti rezultat na konačnih 69:56.
Kod Leotara dva igrača imala su dvocifren učinak - Pelkić 16 i Šakotić 14, ali treba istaći i Đurasovića koji je uz 9 koševa imao i 14 skokova, kao i Radenkovića koji je imao 9 koševa i 9 skokova.

Kod gostiju dvocifreni su bili Bajramović sa 16 i Gajić sa 10.

Nakon utakmice trener Leotara Dragoljub Vidačić istakao je da ova pobjeda njegov tim vodi direktno u Ligu 6, dodajući da u narednom periodu u igri moraju da poprave ono što nije dobro.

"Sve vrijeme smo držali dobru odbranu i iz nje prositekao kontra napad, koji nas je doveo do nekoliko koševa razlike. Zadovoljan sam igrom mojim momaka, jer smo pobijedili najboljue kipu u ligi", kazao je Vidačić, dodajući da su njegovi momci u posljednjoj četvrtini imali snage i da pojačaju ritam.

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić 4, Aleksić 5, Pelkić 16, Mijović 2, Milanović, Rikalo 6, Đurasović 9, Radenković 9, Sudžum, Ninković 4, Šakotić 14. Trener: Dragoljub Vidačić.

KK "Spars": Hodžić 3, Zahiragić, Braun 7, Mičić, Manjgafić 2, Atić 6, Glogovac 8, Bajramović 16, Gegić, Bašić, Gajić 10, Pirić 4. Trener: Mensur Bajramović.