Derbi 10. kola ili kako su mnogi večerašnju utakmicu nazvali Derbijem jesenjeg dijela Premijer lige BiH u futsalu između KMF Leotar i MNK Centar iz Sarajeva prekinuta je u 32 minutu i 47 sekundu utakmice.

Kmf leotar centar

Nakon dužeg vremena u tim sa Trebišnjice vratio se Miladinović, Vico, a debi je imao Zečević. Ali, idemo redom.

Dvorana Miloš Mrdić bila je prilično popunjena sa ljubiteljima malog fudbala koji su se okupili sa željom da svojim navijanjem pomognu domaćim igračima da dođu do veoma bitne pobjede koja bi im značila prolaz na velika vrata među kandidatima za prvaka.

Ni u jednoj ekipi neriješen ishod nije odgovarao. Domaćini su počeli sa presingom i već u prvom minutu imali su stoodstotnu šansu kada je Džudža sa četiri metra zahvatio loptu nogom, ali je lopta golmana Omerbegovića pogodila u glavu i na taj način spriječen je pogodak.

Na pogodak se nije dugo čekalo.

U 4. minutu prvi udarac gostiju prema golu Perišića sa desne strane uputio je Jusić i lopta završava u mreži domaćina i to je 0:1.

U 10. Šešelj, a u 13. Vico odličnim šutevima primorali su golmana gostiju da pokaže svoje kvalitete. Ali u 17. minutu Omerbegović po prvi put vadi loptu iz mreže. Šutalo sa desne strane upošljava Džudžu koji sa tri metra daje pogodak za 1:1.

U 19. minutu Jusić je izvanredno šutirao, ali golman domaćih je spasio čist pogodak. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Na početku drugog poluvremena vidila se riješenost domaćina da dođu do tri boda. Ređale su se prilike Andrića, Džudže, Zečevića, ali bez rezultata sve do 25 .minuta. Tada Srđan Andrić centrira sa desne strane, a povratnik u tim Leotara Vico sa pet metara dovodi svoju ekipu u vođstvo. Nakon ovog gola bilo je uzbudljivo na parketu.

Ređale su se prilike sa obje strane, ali do promjene rezultata nije došlo. Publika je navijala iz sveg glasa i davala podršku svojim ljubimcima. Ali najednom tajac u dvorani.

Igrala se 33. minuta kada domaći prave šesti prekršaj nakon kojeg se izvodi penal. Prlikom prekršaja Džudža je dobio drugi žuti karton, što je značilo automatski crveni tako da je morao da napusti teren.

Penal je za goste izveo Radmilović, ali njegov šut odbranio je Perišić i sve u dvorani digao na noge. Nakon ovoga igralo se još samo nekolilo sekundi i onda dolazi do prekida.

Na zahtjev sudija ispražnjene su tribine, a gosti su otišli u svlačionicu. Sve je govorilo da će se utakmica nastaviti nakon 20-ak minuta.

Ispražnjene su tribine, stvoreni su uslovi za nastavak utakmice, ali gosti se nisu ni nakon pola sata vratili na parket te je sudija svirao kraj.

Nakon utakmice delegat, sudije, napisale su zapisnik zajedno sa predstavnicima klubova.

Dvorana Miloš Mrdić 350 gledalaca Sudije Damir Knežević, Romeo Primorac i Muamer Čulov

KMF Leotar: Perišić, Savo Andrić, Šešelj, Srđan Andrić, Džudža, Šaraba, Milivojević, Vukanović, Šutalo, Bokić, Vico, Zečević, Miladinović. Trener Dragan Spaić.

MNK Centar: Omerbegović, Kahvedžić, Radmilović, Novoselac, Jusić, Mulahmetović, Jelić, Salčin, Babić, Tufekčić, Delihasanović, Mulaosmanović.