Košarkaši "Svislajon Leotara" pobijedili su večeras u Trebinju, u okviru 9. kola Lige 12, ekipu "Zrinjskog" iz Mostara rezultatom 85:72.

kk leotar utakmica

Trebinjcu od samog početka igrali na pobjedu. Prvu četvrtinu su dobili 22:20, dok su u drugoj zabilježili rezultat od 27:18. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 49:38.

I u nastavku utakmice domaćini su nastavili istim tempom. Treću četvrtinu su dobili 17:14, da bi posljednjih deset minuta u dvorani u Bregovima imali priliku da gledamo koš za košem. Ipak, ova četvrtina pripala je Mostarcima, a rezultat je 19:20.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Đurasović sa 21 postignutim poenom, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Tuljković sa 26 poena.

KK "Svislajon Leotar": Komnenović, Lužaić, Pelkić, Mijović, Aleksić, Milanović, Rikalo, Đurasović, Ninković, Radenković, Sudžum, Šakotić.

KK "Zrinjski": Janjušević, Kuzman, Manjgo, Gilja, Petrić, Planinić, Princ, Demić, Brawn, Tuljković, Šamadan, Brajković.