Fudbaleri Leotara danas su u okviru 9. kola Prve lige Republike Srpske ugostili Slobodu iz Mrkonjić Grada i izgubili 1:0, poluvrijeme 0:0.

leotar sloboda mrkonjic grad

Domaćini su u prvom poluvremenu imali inicijativu i stvorili prilike - Zoranović, Deretić, a gosti u prvom minutu sudijske nadoknade, ali se na odmor otišlo sa najnepopularnijim rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu domaćini su imali jalovu inicijativu, ali nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gostujući gol. Kazna je uslijedila u 84. minutu, kada iz kontranapada Macanović sam izbija ispred golmana Kolaka i postiže jedini pogodak na utakmici. Gosti su imali priliku i u 90. minutu kada pogađaju prečku.
Nakon utakmice trener domaćih Rajko Mičeta kaže da su gosti zaslužili najmanje bod, ali da su ipak uzeli sva tri.

"Oni su čekali svoju šansu, dali gol i kada smo sve bacili u napad mogli smo primiti i drugi. Žao mi je ekipe, trudili su se momci, ali trud se uvijek ne vraća na pravi način. Probaćemo da na sljedećoj utakmici to prekinemo", kazao je Mičeta.
On je dodao da je trenutni plasman veoma loš, dok pogled na tabelu boli.

"Moramo se svi što prije podići i što više uraditi u sljedećim kolima", zaključio je Mičeta.

Trebinjci se nalaze na 11 mjestu sa sedam bodova.