Džudista Leotara Mitar Mrdić osvojio je zlatnu medalju na seniorskom prvenstvu Balkana koje je održano od 5. i 6. septembra Sofiji - Bugarska.

balkansko prvenstvo mitar mrdic sofija bugarska

Mrdić, koji se zbog problema sa kilogramima takmičio u većoj težinskoj kategoriji do 81 kilograma, ubjedljivo je savladao sve svoje protivnike i zasluženo osvojio prvo mjesto.

U prvoj borbi je pobijedio predstavnika Crne Gore Nebojšu Gardaševića, zatim Zoltana Farkasa iz Bugarske, te u finalu Denisa Mititelua iz Rumunije.

Njega je pobijedio sa dva vazarija i ubjedljivo osvojio još jedno balkansko zlato.

Mitru je ovo 9 titula prvaka Balkana, od piniora do seniora. Na takmičenju je učestvovalo oko 200 takmičara iz 8 država. Na Balkanskom prvenstvu učestvovala je i Ivana Rikalo, u kategoriji do 57 kg, koja nažalost nije uspjela da prođe prvo kolo, kao i Nikola Boljanović, koji nije uspio skinuti kilograme, te se takmičio u kategoriji do 66 kg, pa u jakoj konkurenciji nije uspio uraditi ništa.