Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale Lige šampiona iako su sinoć u Minhenu, u revanš utakmici polufinala, izgubili od ekipe domaćeg Bajerna sa 3:2.

Bajern barselona liga sampiona

Prvi meč na Nou Kampu Barselona je ubjedljivo dobila rezultatom 3:0. Katalonci su obezbijedili uspjeh već u prvom poluvremenu, kada je Brazilac Nejmar dva puta zatresao mrežu golmana Manuela Nojera.

Njemački prvak je u nastavku napravio preokret, ali je bilo izvjesno da od čuda na Alijanc Areni neće biti ništa i da će se Bajern "Pirovom pobjedom" samo časno oprostiti od elitnog takmičenja.

Bajern Minhen - Barselona 3:2 (Benatija 7, Levandovski 59, Miler 74 - Nejmar 25, 29) U drugom revanšu polufinala danas od 20.45 sati u Madridu igraju Real i Juventus (prvi meč 1:2).

Finale Lige šampiona na programu je 6. juna u Berlinu.