Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras u Mostaru od ekipe "Zrinjskog" rezultatom 82:66, čime su završili ovogodišnje takmičenje u Ligi 6.

leotar igokea

Zrinjski je od samog početka utakmice pružio dosta bolju igru. Prvu četvrtinu Mostarci su dobili rezultatom 24:19, a drugu 24:15. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 48:34. U drugom poluvremenu malo bolja igra Leotara. Treća četvrtina završila je rezultatom 17:17, da bi posljednjih deset minuta ponovo pripalo Mostarcima i to rezultatom 17:15.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Negovanović sa 16 poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Sekulović sa 23 poena.

U deset kola Trebinjci su zabilježili osam poraza i dvije pobjede.

KK "Svislajon Leotar": Krčum, Lužaić, Aleksić, Pelkić, Mijovič, Milanović, Rikalo, Damjanović, Cvetković, Radisavljević, Ninković, Negovanović. Trener: Dragoljub Vidačić.

KK "Zrinjski": Novak, Princ, Svilar, Mikulić, Ivica Petrić, Mario Petrić, Šutulović, Sekulović, Demić, Zovko, Jurković, Brajković. Trener: Zoran Glomazić.