Fudbaleri "Leotara" poraženi su danas u Foči na stadionu pored Ćehotine, u okviru 19. kola Prve lige Republike Srpske, od ekipe "Sutjeske" rezultatom 1:0.

Leotar Susjeska

Derbi kola je pripao domaćim igračima, tako da su se i oni ovom pobjednom uključili u borbu za vrh i ulazak u premijer ligu. Kiša je padala tokom cijele utakmice i uslovi za igru nisu bili baš najbolji, ali je teren i u ovakvim uslovima bio izuzetno dobar.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj borbi oba tima, dok je u drugom poluvremenu "Sutjeska" bila bolja i pogotkom kapitena Dejana Drakula u 76. minutu, koji je savladao golmana Markovića, pobijedila 1:0.

U 86. minutu iz igre je zbog dva žuta kartona isključen Marko Mrgud.

Prvi pratilac Leotara, ekipa Kozare, na domaćem terenu je izgubila od Slobode (MG) rezultatom 0:1, dok je Rudar iz Prijedora pobijedio Drinu iz Višegrada 1:0, tako da je Leotar na tabeli sa 36 bodova, a prate ga Rudar i Kozara sa po 34 osvojenih bodova, dok je Krupa na četvrtom mjestu sa 33 boda.

U narednom, 20. kolu, Leotar dočekuje drugoplasiranu Kozaru.