HERCEG-NOVI - U Igalu je završen 37. fudbalski turnir Mimoze.

leotar na kupu mimoze 2015

U prvom polufinalnom susretu, u četvrtak, FK „Leotar“ je odličnom igrom protiv prvaka Crne Gore „Sutjeske“ iz Nikšića pružio dobru igru i poveo je u 66. minutu golom Sušića, da bi u 74. minutu Nikšićani preko Nemanje Nikolića izjednačili na 1:1.

Do kraja nije bilo promjene rezultata pa su izvođeni penali i tek u osmoj seriji Leotar je poražen rezultatom 4:3.

I drugi polufinalni susret između OFK „Igalo“ i NK „GOŠK“ iz Dubrovnika je okončan identičnim rezultatom 1:1. Domaći su bili bolji u prvom poluvremenu da bi Dubrovčani u drugom dijelu bili bolji tim i u 60. minutu poveli golom Balda Cicelja.

Izjednačio je iskusni Krsto Perović u 86. minutu. U seriji penala domaći su pobijedili 4:3, a golman OFK „Igalo“ Branko Vujović odbranio je prvi i posljednji penal u seriji koja je odlučivala finalistu.

Turnir je nastavljen utakmicom Leotar - GOŠK za treće mjesto. Poslije neriješenog rezultata 0:0 Leotar je pobijedio na penale 6:4.

Strijelci za Leotar su bili: Todorović, Sušić, Goranović, Begenišić, Ljubibratić i Kukrika.

Za GOŠK strijelci su bili: Vinko Čikato, Pušić, Petrušić, Garić i Torbarina.

Junak utakmice je bio golman „Leotara“ Mladen Kukrika koji je odbranio tri penala i postigao odlučujući pogodak za pobjedu za treće mjesto.

I u finalu iznenađenje. Domaći OFK „Igalo“ pobijedio je prvaka Crne Gore Sutjesku sa 1:0 golom Kovačevića u 64. minutu.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je kapiten domaćeg kluba Milo Đurković.