U 15. kolu Prvenstva BiH u košarci večeras je u dvorani "Pecara" u Širokom Brijegu HKK "Široki" pobijedio "Svislajon Leotar" rezultatom 63:51.

leotar mladost kosarka liga 12

Rezultat po četvrtinama bio je 18:16, 20:11, 14:13, 11:11.

Domaćini su od samog početka igrali odlično.

Leotar je poveo na početku utakmice sa 0:2, a njegovo posljednje vođstvo bilo je u 7. minutu pri rezultatu 9:12. Široki je izjednačio, zatim prešao u vođstvo koje je zadržao do kraja utakmice.

Na početku druge četvrtine Široki je za osam minuta serijom od 18:4 došao do velike prednosto koju je Leotar u samoj završnici smanjio na podnošljivih minus 11, tako da se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 38:27. Drugi dio utakmice donio je bolju igru Leotara, ali i nedovoljnu za pobjedu.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Šakotić sa 13 postignutih poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Novačić sa 14 poena i Bilinovac 11 poena.

KK "Svislajon Leotar": Krčum, Lužaić, Aleksić 10, Pelkić 2, Mijović, Ljubibratić, Rikalo 8, Sudžum 6, Cvetković 6, Radisavljević 3, Ninković 3, Šakotić 13.

HKK "Široki": Mikulić, Vranješ, Katić, Ćorić, Bilinovac, Luburić, Zubac, Karačić, Novačić, Naletilić, Diminić.

U narednom kolu "Leotar" dočekuje do sada neporaženi "Spars", koji u današnjem kolu, u sarajevskom derbiju, pobijedio KK "Bosna Royal" 72:68.