Zrinjski je od klubova koji se bore za vrh tabele imao najlakši posao u jedanaestom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Plemići su Pod Bijelim brijegom savladali trebinjski Leotar sa 2:0.
Mostarska ekipa imala je incijativu od početka utakmice, a gosti su se uglavnom samo branili. Vrijedi spomenuti prilike za Zrinjski sredinom poluvremena, koje su imali Vedran Kantar i Hrvoje Barišić.

Zrinjski-Leotar

Amer Bekić, mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, nastavio je sa sjajnom formom, te je u 36. minuti postigao pogodak za vodstvo Zrinjskog. Isti igrač u 58. minuti imalo je veliku priliku za drugi gol, ali rezultat se nije mijenjao.

Leotar može biti sretan jer je završio sa "samo" dva gola u mreži. Zrinjski je imao još nekoliko prilika za postizanje gola. U 81. minuti Anto Radeljić pogodio je za konačan rezultat utakmice, 2:0.